خبر دقیق، متوازن و بی‌طرف را از خبرگزاری حاما دنبال کنید

پیش‌گویی جدید کورزویل؛ انسان و هوش مصنوعی در هم می‌آمیزند !

پیش‌گویی جدید کورزویل؛ انسان و هوش مصنوعی در هم می‌آمیزند !

ری کورزویل، متخصص فناوری و پیشگوی معروف دنیای فناوری در کتاب جدید خود با عنوان «تکینگی نزدیک‌تر است» پیش‌بینی‌های جدید و حیرت‌انگیزی را مطرح کرده است.

خبرگزاری حاما: ری کورزویل که پیش از این موفق به پیش‌بینی عصر آیفون و پیروزی کامپیوتر بر انسان در شطرنج شده بود، این بار از آینده‌ای سخن می‌گوید که در آن انسان و هوش مصنوعی در هم می‌آمیزند.

بر اساس پیش‌بینی‌های کورزویل، تا سال ۲۰۴۵، انسان‌ها به طور کامل با هوش مصنوعی ادغام شده و به سایبورگ‌های جاودان تبدیل خواهند شد.

در همین حال بر اساس ‌‌پیش‌بینی‌های کورزویل، پیشرفت‌های هوش مصنوعی امکان زنده کردن عزیزان از دست رفته را فراهم خواهد کرد. ابتدا به صورت شبیه‌سازی و سپس در قالب بدن‌های زنده “چاپ شده”.

همچنین بر اساس این پیش‌بینی تا اواخر دهه ۲۰۲۰، شبیه‌سازی‌های “بسیار واقعی” از افراد ایجاد خواهد شد. همچنان در دهه ۲۰۳۰، انسان‌ها قادر خواهند بود مغز خود را مستقیماً به “ابر” متصل کنند و هوش خود را میلیون‌ها بار افزایش دهند.

از سوی‌هم، بقیه پیش‌بینی های آقای کورزویل قرار ذیل است: از سال ۲۰۳۰، انسان‌ها به “سرعت فرار” برای جاودانگی دست خواهند یافت. پیشرفت‌های پزشکی و فناوری نانو این امر را ممکن خواهد ساخت. زندگی ارزان‌تر و آسان‌تر خواهد شد. ربات‌ها و چاپگرهای سه‌بعدی ساخت و ساز را متحول خواهند کرد و انرژی خورشیدی ارزان‌تر خواهد شد. سرگرمی‌های جدیدی ظهور خواهند کرد که در آن‌ها می‌توان هر فکری را از مغز شخصی به مغز دیگری منتقل کرد.

کورزویل معتقد است پیشرفت‌های اخیر در هوش مصنوعی مانند ChatGPT نشان می‌دهد که پیش‌بینی‌های او در کتاب قبلی‌اش “تکینگی نزدیک است” درست بوده و مسیر آینده روشن است.
او می‌نویسد: نوزادانی که امروز به دنیا می‌آیند، زمانی که تکینگی رخ می‌دهد تازه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند. این هیجان‌انگیزترین سال‌های تاریخ بشریت هستند.

نیلوفر موسوی
‏#Hama_News_خبرگزاری‌حاما

Input your search keywords and press Enter.