خبر دقیق، متوازن و بی‌طرف را از خبرگزاری حاما دنبال کنید

مرکز مطالعاتی پاکستان؛ افزایش ۹۶‌درصدی خشونت‌ها در ایالت‌های هم‌مرز با افغانستان!

مرکز مطالعاتی پاکستان؛ افزایش ۹۶‌درصدی خشونت‌ها در ایالت‌های هم‌مرز با افغانستان!

مرکز مطالعات و تحقیقات امنیتی در اسلام‌آباد‌ می‌گویند که خشونت‌ در ایالت‌های هم‌مرز با افغانستان ۹۶ درصد افزایش یافته است

خبرگزاری حاما: یک مرکز مطالعاتی در پاکستان دریافته است که در سه ماه نخست سال ۲۰۲۴ میلادی، دست‌کم ۴۳۲ نفر در نتیجه حملات گروه‌های شبه‌نظامی کشته شده‌اند و دو ایالت این کشور که مرز مشترک با افغانستان دارند بیش از ۹۲ درصد از کل تلفات را به خود اختصاص داده‌اند.

همزمان با این، نتایج از این تحقیقات نشان می‌دهد که در ماه‌های جنوری، فبروری و مارچ سال روان میلادی دست‌کم ۲۴۵ حمله‌ی تروریستی در این کشور رخ که موارد محدود آن عملیات‌های ضد تروریسم را نیز شامل می‌شود.

در همین حال، این حملات در سه ماه نخست سال ۲۰۲۴ رخ داده است که حداقل ۴۳۲ کشته و ۳۷۰ زخمی بجا گذاشته است

اکثریت آنها که در نتیجه درگیری با نیروهای امنیتی پاکستان کشته شده‌؛ غیرنظامیان، پرسنل امنیتی و در موارد محدود شبه‌نظامیان بوده است.

از سوی‌هم، در این گزارش نیز آمده است که ایالت‌های شمال غربی خیبر پختونخوا و بلوچستان که هر دو در امتداد خط دیورند (مرز مشترک پاکستان با افغانستان) قرار دارند بیش از ۹۲ درصد از کل تلفات و ۸۶ درصد از کل حملات را در این بازه‌ی زمانی به خود اختصاص داده اند.

این در حالی است که یافته‌های این مرکز نشان می‌دهد تعداد قربانیان از ۹۱ مورد در سه ماه اول سال ۲۰۲۳ به ۱۷۸ مورد افزایش یافته است.

نیلوفر موسوی
‏#Hama_News_خبرگزاری‌حاما

Input your search keywords and press Enter.