خبر دقیق، متوازن و بی‌طرف را از خبرگزاری حاما دنبال کنید

ایلان ماسک: هوش مصنوعی در نهایت جایگزین تمام مشاغل انسانی خواهد شد !

ایلان ماسک: هوش مصنوعی در نهایت جایگزین تمام مشاغل انسانی خواهد شد !

میلیاردر کارآفرین،‌ایلان ماسک در کنفرانس فناوری Viva Tech 2024 در پاریس پیش بینی کرد که در آینده، هوش مصنوعی جایگزین نیروی کار انسانی در تمامی شغل ها خواهد شد، اما او معتقد است که این امر لزوماً یک پدیده منفی نیست.

خبرگزاری حاما: ماسک که از طریق تصویر ویدیویی در این رویداد سخنرانی می کرد، چشم اندازی را توصیف کرد که در آن داشتن شغل برای انسان ها “اختیاری” خواهد بود. او گفت: “احتمالاً هیچ کدام از ما شغلی نخواهیم داشت.

اگر می خواهید کاری را به عنوان سرگرمی انجام دهید، می توانید آن را انجام دهید، اما در غیر این صورت، هوش مصنوعی و ربات ها هر کالا و خدماتی که بخواهید را ارائه خواهند کرد.”

میلیاردر 51 ساله افزود که برای تحقق چنین سناریویی باید “درآمد جهانی بالایی” وجود داشته باشد، اگرچه او از ارائه جزئیات بیشتر در این زمینه خودداری کرد.

ماسک که پیشتر هم از نگرانی های خود درباره هوش مصنوعی سخن گفته بود، در این سخنرانی این فناوری را “بزرگترین ترس” خود خواند.

او همچنین از سری کتاب های “فرهنگ” اثر ایان بنکس که به جامعه ای تخیلی تحت کنترل فناوری پیشرفته می پردازد، به عنوان “واقع بینانه ترین و بهترین تصور از هوش مصنوعی آینده” نام برد.

قابلیت های هوش مصنوعی در چند سال اخیر به سرعت رشد کرده و نگرانی هایی درباره تاثیر آن بر صنایع و مشاغل مختلف در حال افزایش است.

با این حال، کارشناسان معتقدند مشاغلی که نیازمند هوش هیجانی و تعامل انسانی بالایی هستند مانند روانشناسان، خلاقان و معلمان، کمتر در معرض جایگزینی با هوش مصنوعی قرار دارند.

در همین حال، سازمان های نظارتی، شرکت ها و مصرف کنندگان در تلاش اند تا نحوه استفاده مسئولانه از این فناوری نوظهور را کشف کنند.

شاپور نایب زاده

خبرگزاری حاما

Input your search keywords and press Enter.