خبر دقیق، متوازن و بی‌طرف را از خبرگزاری حاما دنبال کنید

نگرانی فوتبالیست‌های فرانسوی از قدرت‌گرفتن راست افراطی در فرانسه !

نگرانی فوتبالیست‌های فرانسوی از قدرت‌گرفتن راست افراطی در فرانسه !

ژول کنده، مدافع تیم ملی فوتبال فرانسه از موفقیت راست‌های افراطی در انتخابات پارلمانی این کشور ابراز ناامیدی کرد.

خبرگزاری حاما: پس از پیروزی حزب راست افراطی در انتخابات پارلمان اروپا، امانویل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، مجلس ملی این کشور را ملغا اعلان کرد و انتخابات زودهنگام را در دستور کار قرار داد تا به قول خودش معلوم کند که مردم فرانسه با کی هستند.

حزب راست افراطی رالی ملی با کسب ۳۳.۴ درصد آرا، در مرحله نخست انتخابات پارلمانی فرانسه پیروز شد.

در همین حال، ژول کنده‌، مدافع تیم ملی فوتبال فرانسه، نتایج دور نخست انتخابات پارلمانی فرانسه را که راست‌های افراطی، بیشترین رای را به دست آوردند، «ناامیدکننده» دانست و تاکید کرد که جلوگیری از به قدرت رسیدن راست‌های افراطی، «بسیار مهم» است.

این پیروزی نگرانی بازیکنان تیم ملی فوتبال فرانسه را برانگیخته است و فوتبالیست های دورگه را نگران ساخته است.

در این میان حمایت فوتبالیست‌های مشهور تیم فرانسه از احزاب چپ و میانه یکی از عواملی بود که روی نتایج انتخابات فرانسه تاثیر گذاشت.

کلیان امباپه فوق ستاره فوتبال جهان و کاپیتان تیم ملی فرانسه از مردم فرانسه خواست که به حزب راست رای ندهند.

با این حال، سایر ورزش‌کاران فرانسوی که اصالت فرانسوی ندارند و مهاجر به حساب می‌آیند عین درخواست را از مردم کردند و این مساله یکی از عواملی بود که نتایج انتخابات را به سمت حزب چپ و میانه برگردانند.

از سوی‌هم، کریستینا امان‌پور، خبرنگار شبکه سی‌ان‌ان، در مصاحبه‌ای از ماری لوپن می‌پرسد که کاپیتان تیم فرانسه از مردم خواسته است که به شما رای ندهند، نظر شما چیست؟ ماری لوپن در جواب می‌گوید که او زیاد اهل فوتبال نیست و فوتبال تماشا نمی‌کند. او از ورزش‌کاران می‌خواهد در سیاست درگیر نشوند.

از سوی‌هم، پس از اعلان نتایج ابتدایی دور دوم انتخابات مجلس فرانسه معلوم شد که جبهه مردمی جدید یا همان ایتلاف احزاب چپ بیش‌ترین کرسی را به دست آورد، جبهه باهمی یا همان ایتلاف احزاب میانه به رهبری رئیس جمهور مکرون در رتبه دوم قرار گرفت و حزب راست افراطی یا همان اجتماع ملی سوم شد.

این در حالی است که، پس از پیروزی یک بر صفر تیم ملی فوتبال فرانسه در برابر بلژیک در رقابت‌های جام ملت‌های اروپا، مدافع تیم ملی فرانسه به وضعیت سیاسی در فرانسه، واکنش نشان داد و گفت: از دیدن مسیری که کشور در حرکت است، ناامید شده‌ام.

نیلوفر موسوی
‏#Hama_News_خبرگزاری‌حاما

Input your search keywords and press Enter.