خبر دقیق، متوازن و بی‌طرف را از خبرگزاری حاما دنبال کنید

جان باختن چهار امدادرسان خارجی در نتیجه حملات اسرائیل بر غزه !

جان باختن چهار امدادرسان خارجی در نتیجه حملات اسرائیل بر غزه !

رسانه‌های بین‌المللی گزارش دادند که در اثر حمله هوایی اسرائیل بر نوار غزه چهار کارمند امداد‌رسان خارجی کشته شده‌‌اند.

خبرگزاری حاما: اسوشتیدپرس، به نقل از مقامات صحی در غزه روزدوشنبه، ۱ اپریل گزارش داده که این امدادگران از کشور‌های بریتانیا، استرالیا و پولند بودند و هویت یکی از آنان مشخص نشده است.

بر اساس گزارش‌ها این امداد‌گران مربوط به سازمان امداد‌رسان موسوم به «آشپز‌خانه مرکزی جهان» بوده‌اند.

این نهاد حمله اسرائیل را یک «تراژدی» خوانده تاکید کرده که « اعضای تیم آشپزخانه مرکزی جهان در حمله اردوی اسرائیل در حالی که برای حمایت از تلاش‌های بشردوستانه برای تحویل غذا در غزه تلاش میکردند».

همچنین خوزه آندرس مسئولان نهاد«آشپزخانه مرکزی جهان» افزوده‌‌اند «دولت اسرائیل باید این کشتار بی‌رویه را متوقف کند. باید از محدود کردن کمک‌های بشردوستانه، کشتار غیرنظامیان و امدادگران و استفاده از غذا به‌عنوان سلاح دست بردارد. دیگر جان بی‌گناهی از دست نرود. صلح با انسانیت مشترک ما آغاز میشود. باید از هم‌اکنون شروع شود.»

حماس نیز کشته شدن پنج تن به شمول راننده فلسطینی را در منطقه « دیرالبلاح» تایید کرده‌‌اند.

ازسوی‌هم انتونی البانیز، صدراعظم استرالیا گفته که یکی از کارمند ۴۴ ساله امدادرسان این کشور در حمله غزه کشته شده و تاکید کرده که در صدد «پاسخگوی کامل و مناسب» است.

این در حالی است که سازمان ملل همواره از مورد حمله قرار گرفتن کارمندان امدادرسان از سوی اسرائیل انتقاد کرده و از وضعیت بد حقوق بشری و قحطی در غزه هشدار داده است.

محمد حفیظ فرملی
#Hama_News_خبرگزاری‌حاما

Input your search keywords and press Enter.