خبر دقیق، متوازن و بی‌طرف را از خبرگزاری حاما دنبال کنید

جو بایدن: «پوتین چیزی کم‌تر از تسلیم کامل و محو کردن اوکراین از روی نقشه نمی‌خواهد.» !

جو بایدن: «پوتین چیزی کم‌تر از تسلیم کامل و محو کردن اوکراین از روی نقشه نمی‌خواهد.» !

جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده در نشست سران کشورهای عضو ناتو گفت: “تضمین می کنم که اوکراین پوتین را به دام خواهد انداخت.”

خبرگزاری حاما: وی با اشاره به رییس جمهور روسیه گفت: «پوتین چیزی کم‌تر از تسلیم کامل و محو کردن اوکراین از روی نقشه نمی‌خواهد.»

رویترز گزارش داده‌است که: بایدن در سخنرانی‌اش از دستاوردهای سیاست خارجی دوره ریاست‌ جمهوری خود دفاع کرد و درخواست‌ها مبنی بر کناره‌گیری از رقابت‌های خود با دونالد ترمپ ۷۸ ساله را رد کرده و قول داد، در ماه نومبر او را شکست دهد.

در سوی‌دیگر، پس از این‌که ترمپ متحدهای خود را به عنوان بخشی از روی‌کرد «اول امریکا» به چالش کشید، رییس جمهور امریکا بازسازی ایتلاف‌های سنتی ایالات متحده در خارج را محور سیاست خارجی خود قرار داده است.

ترمپ پیشنهاد کرده است که : با توجه به دور دوم ریاست جمهوری، اگر اعضای ناتو مورد حمله نظامی قرار گیرند و به هدف هزینه‌های دفاعی ایتلاف ۲ درصد از تولید ناخالص داخلی مربوطه خود نرسند، از آن‌ها دفاع نخواهد کرد.

او هم‌چنین میزان کمک‌‌های داده شده به اوکراین در نبرد با تهاجم روسیه را مورد تردید قرار داده‌ است .

گفتنی است‌ که: محور اصلی نشست ناتو قرار بود، تعهدات جدید کمک‌های نظامی و بشردوستانه به اوکراین و همچنین پُل برای پیوستن این کشور جنگ زده به ایتلاف ۳۲ عضوی باشد.

ودیه فهیمی
‏#Hama_News_خبرگزاری‌حاما

Input your search keywords and press Enter.